1. Przeżywamy XXVIII Niedzielę Zwykłą.
  • Po Mszach św. zbiórka do puszek na pomoc poszkodowanym w wyniku trzęsienia ziemi w Meksyku
  • Dzisiaj w całej Polsce jest liczenie wiernych uczestniczących w Mszach św.
  1. W miesiącu różańcowym:
  •  Nabożeństwa różańcowe dla dzieci w poniedziałek i piątek o godz. 17:00, dla dorosłych po Mszach św. od poniedziałku do piątku, także w czwartek - w październiku Masza św. o godz. 18:00 Msza św. Natomiast w sobotę i niedzielę zachęcam do rodzinnego odmawiania w domach.

2. Już można rezerwować Msze św. na nowy rok  od poniedziałku do piątku od godz. 16:00 do 18:00  w biurze parafialnym (wejście od strony zakrystii), a także dopołudnia w poniedziałek od

godz. 09:00 do 11:00.

3. Biuro parafialne wg zwyczaju - po Mszach św. Także dodatkowo  czynne we wtorki od godz. 18:30 do 19:30. Przypominam, że:

4. Spotkania duszpasterskie:

• W poniedziałek po różańcu -wspólnota Odnowy Ducha Świętego zaprasza na wspólnotową modlitwę do salki - dom parafialny.
  • Spotkanie dzieci i młodzieży należących lub chcących należeć do Ruchu Eucharystycznego w sobotę o godz. 10:00 w domu parafialnym.
  • Zbiórka ministrantów i kandydatów - 21 październiku - sobota -godz. 11:00 w salce domu parafialnego.
  • Katecheza dla rodziców dzieci kl. III - 23 października - poniedziałek - godz. 19:00 w kaplicy.
  • Nabożeństwo z poświęceniem książeczek dla dzieci klas III 28 października - sobota - godz. 10:00 w kaplicy.
  • Katecheza chrzcielna dla rodziców i chrzestnych, których dzieci przyjmą chrzest św. w listopadzie - 29 października - niedziela - po Mszy św. o 11:00 w kaplicy.

5. Składam podziękowanie:

• Parafianinowi za naprawienie dachówek na kościele i domu parafialnego.
  • Panu elektrykowi za zamontowanie nowych lamp zewnętrznych na budynku  parafialnym.
  • za ofiary na inwestycje remontowe 4 198,92 zł.
  • za ofiary na fundację Dzieło Nowego Tysiąclecia - 1500,50 zł.

6. Przyszła niedziela jest Światową Niedzielą Misyjną - taca na Papieskie Dzieła Misyjne.

7. Po Mszach św. - można nabyć u ministrantów prasę katolicką: Przewodnik katolicki  i Gościa Niedzielnego.

8. Komunikaty Kurii:

• APEL PRZEWODNICZĄCEGO KONFERENCJI EPISKOPATU POLSKI DO WIERNYCH KOŚCIOŁA KATOLICKIEGO W POLSCE W ZWIĄZKU Z TRZĘSIENIEM ZIEMI W MEKSYKU

Od kilku dni napływają do nas zatrważające informacje z Meksyku, o tragicznym w skutkach trzęsieniu ziemi, w którym życie straciły setki osób, a tysiące zostały pozbawione swojego dobytku i środków do życia. Z prośbą o pomoc Kościoła w Polsce, zwróciła się do nas Konferencja Episkopatu Meksyku.

Ludzkie dramaty, których świadkami byliśmy niejednokrotnie pokazują, że Polacy mają dobre i otwarte serca. Dlatego i dziś zwracam się z apelem do wszystkich wiernych Kościoła katolickiego w Polsce o pomoc dla ofiar kataklizmu. Chcemy to uczynić zarówno w wymiarze duchowym jak i materialnym, organizując Dzień Pomocy Ofiarom Trzęsienia Ziemi w Meksyku –„Kościół w Polsce dla Meksyku”.

Proszę o modlitwę podczas Mszy Świętych we wszystkich kościołach i kaplicach w Polsce. Proszę o modlitwę w rodzinach oraz domach zakonnych. Proszę o modlitwę prywatną i wspólnotową podczas październikowych nabożeństw różańcowych.

Pomoc materialną możemy z kolei przekazywać za pośrednictwem Caritas Polska, wysyłając sms z hasłem MEKSYK pod numer 72052 (koszt 2,46 zł z VAT), włączając się w organizowane w przed kościołami zbiórki ofiar, bądź dokonując bezpośrednich wpłat na konto Caritas Polska lub Caritas diecezjalnych – z dopiskiem MEKSYK. Potrzebne dane można odnaleźć na stronie www.caritas.pl.

Jednocześnie, jako przewodniczący Konferencji Episkopatu Polski, chciałbym bardzo serdecznie podziękować wszystkim Polakom za dotychczas hojnie okazywane wsparcie.

Licząc na zrozumienie, pomoc i zaangażowanie, z serca błogosławię.

ks. prob. Andrzeja Strugarek

Poznań - św. Józef - 15 październik 2017r.