Ogłoszenia

1. Przeżywamy Trzecią Niedzielę Zwykłą w Tygodniu Powszechnej Modlitwy o Jedność Chrześcijan.
  • Po Mszach św. zbiórka do puszek na diecezjalne Radio Emaus.

2. Dzięki Opatrzności Bożej zakończyliśmy kolędę - wszystkim rodzinom, które nas przyjęły dziękujemy za bardzo miłą gościnę i wspólną modlitwę oraz ofiary kolędowe. Jeśli jakaś rodzina chciałay jeszcze kolędę - to po Mszy św. proszę przyjść do zakrystii.

3. Od poniedziałku do piątku Msze św. wg normalnego porządku - o godz. 18:00. W tym tygodniu nie będzie Mszy św. w czwartek.

4. Nadal można rezerwować Msze św. na nowy rok  w zakrystii po Mszach św.

5. Spotkania duszpasterskie:

• W poniedziałek po Mszy św. - wspólnota Odnowy Ducha Świętego zaprasza na wspólnotową modlitwę do salki - dom parafialny.
  • We wtorek - 23 stycznia - godz. 18:30 - spotkanie w salce dla chętnych na wycieczko-pielgrzymkę do Hiszpanii we wrześniu.
  • Spotkanie dzieci i młodzieży należących lub chcących należeć do Ruchu Eucharystycznego-w sobotę o godz. 10:00 w domu parafialnym.
  • W przyszłą niedzielę po Mszy św. o godz. 11:00 w salce - katecheza chrzcielna dla rodziców i chrzestnych, którzy planują chrzest św. w lutym.

6. Bardzo dziękujemy:

• za tacę z ubiegłej niedzieli - przeznaczoną na inwestycje parafialne: 3 584,39 zł.
  • za 3 wpłaty na konto parafialne - przeznaczone inwestycję parafialne.
  • za ofiary kolędowe - sprawozdanie z półrocza duszpasterskiego i kolędy przedstawimy w przyszłą niedziela.

7. W przyszłą Niedzielę wieczorem będzie jeszcze jedna Msza św. z modlitwą  o uzdrowienie duchowe i fizyczne o godz. 18:30. Msze św. celebrować będzie ks. prob. Piotr Pieprz.

8. Po Mszach św. - można nabyć u ministrantów prasę katolicką: Przewodnik katolicki  i Gościa Niedzielnego.

9. Proponuję w tym roku: lotniczą wycieczko - pielgrzymkę do Wspólnoty Walenckiej - śladami Matki Boskiej Opuszczonych  (Hiszpania - Costa Blanca), w terminie 19 - 26 września 2018r. Spotkanie z Biurem Podróży Focus - zainteresowanych zapraszamy, aby kontaktowali się z ks. proboszczem.

Śpimy w przepięknej miejscowości Altea, którą od lotniska w Alicante dzieli 30 min drogi, nasz hotel to Cap Negret o standardzie 4****, bardzo ładny i zadbany, z dodatkowym atutem jakim jest położenie - tuż przy samym morzu. Pokoje 2os. z balkonami z widokiem na morze, łazienką, klimatyzacją, poza tym w hotelowej restauracji bardzo dobre jedzenie, woda i wino do obiadokolacji, duży wybór i bardzo dużo owoców. W planach zwiedzanie Walencji - a w niej Katedry gdzie znajduje się Święty Graal, poza tym starówka, Bazylika Matki Boskiej Opuszczonych oraz nowoczesne Miasto Nauki i Sztuki. Alicante, Guadalest i Altea, to kolejne miejsca zwiedzania, każde bardzo urokliwe       i posiadające ciekawe atrakcje. Wylot samolotem z Poznania. Cena: 2390 zł.
Pierwsze spotkanie organizacyjne - z wpłatą 300 zł.

ZEBRANIE dla chętnych we wtorek - 23 stycznia b.r., o godz. 18:30 w salce.

10. Komunikaty Kurii:

• W święto Ofiarowania Pańskiego, 2 lutego, obchodzony jest w całym Kościele Dzień Życia Konsekrowanego. Z tej okazji członkowie Instytutów Życia Konsekrowanego zgromadzą się w tym dniu tradycyjnie na Mszy świętej w Katedrze o godz. 1000.

W samo święto Ofiarowania Pańskiego należy zorganizować zapowiedzianą w poprzednią niedzielę (por.: Rubrycela) zbiórkę do puszek na potrzeby klasztorów klauzurowych. Zebrane ofiary prosimy przekazać na konto Kurii z dopiskiem: „na zakony klauzurowe”.

• W sobotę 27 stycznia, o godz. 11:30, w Sanktuarium Św. Józefa przy klasztorze oo. karmelitów bosych w Poznaniu, odprawiona zostanie Msza św. w intencji chrześcijan prześladowanych za wiarę w Korei Północnej.

Eucharystię będzie koncelebrował i homilię wygłosi ks. Paweł Kaczmarczyk z Papieskiego Stowarzyszenia Pomoc Kościołowi w Potrzebie.

Ks. Kaczmarczyk przybliży zgromadzonym sytuację Kościoła w najbardziej opresyjnym państwie świata - czyli Korei Północnej, przedstawiając prześladowania, nieustannie dotykające wyznawców Chrystusa. Bycie chrześcijaninem w Korei Północnej oznacza świadomą i ciągłą gotowość do oddania życia za wiarę.

Po Mszy św. zostanie zebrana kolekta na programy wspierające naszych prześladowanych Braci, realizowane przez Pomoc Kościołowi w Potrzebie.

• W dniach od 2 do8 lutego br. w sanktuarium Matki Bożej w Cudy Wielmożnej Pani Poznania, na Górze Przemysła, odbędzie się XV Poznańskie Jerycho Różańcowe. Osoby chętne z naszej Parafii mogą udać się tam i włączyć w modlitewne czuwanie, w sobotę - 3 lutego, od godz. 20:00 do 22:00. Zapraszamy do wzięcia udziału w tej modlitwie. Dojazd we własnym zakresie. Szczegóły na oddzielnym pakacie wywieszonym w gablocie.

ks. Andrzeja Strugarek

Poznań - św. Józef - 21 stycznia  2018r.